Krajská setkání se starosty

7. 12. 2018
Celkem sedm regionálních setkání se během listopadu uskutečnilo v krajských městech po celé České republice. Starostové měst a obcí se seznámili s detaily celorepublikového výzkumu Město pro byznys, který každoročně vyhodnocuje podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve více než dvou stovkách obcí s rozšířenou působností.

Obce a elektroodpad

26. 11. 2018
Odborný seminář na téma Obce a elektroodpad se uskuteční 13. prosince 2018 v Hotel Vienna House Andel´s na Praze 5.
Zobrazit celou zprávu

V energetice mohou obce šetřit i inovovat

23. 4. 2018
Slyšeli jste už o metodě EPC (z angl. Energy Performance Contracting)? Je to dnes asi nejvýhodnější způsob, jak mohou obce snížit náklady na energie potřebné pro provoz vlastních budov a třeba i veřejného osvětlení a jak tyto objekty modernizovat.
Zobrazit celou zprávu

Ostrava je Městem pro byznys 2017!

18. 4. 2018
Moravskoslezská metropole se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítezů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno. Výzkum již desátým rokem hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech obcích s rozšířenou působností v České republice.

Jasným vítězem je Humpolec. Stal se Městem pro byznys Kraje Vysočina

29. 3. 2018
Humpolec se na Vysočině vrací do čela. V kvalitních podmínkách pro podnikatele ho v regionu následují města Pelhřimov a Jihlava. To jsou výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2017, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí. Analytická agentura Datank v něm hodnotí přístup veřejné správy a podnikatelské prostředí ve všech městech a obcích s rozšířenou působností v České republice.

Písek slaví návrat na trůn! Je Městem pro byznys Jihočeského kraje

28. 3. 2018
Písek, který vloni skončil těsně pod nejvyšší příčkou, se letos dočkal. Jeho největší jihočeský rival, Jindřichův Hradec, bere stříbro, vítěznou trojici doplňuje Milevsko. Srovnávací výzkum Město pro byznys, který zpracovává analytická agentura Datank a jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst obcí, hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

Na Olomoucku se nejlépe podniká v Prostějově

22. 3. 2018
Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Prostějov je v Olomouckém kraji pro podnikatelskou sféru nejaktraktivnějším místem. Zasloužil se o to vstřícný přístup radnice k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na stříbrné příčce se umístily Hranice a na bronzové Šumperk. Srovnávací výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
Zobrazit celou zprávu

Ostrava nezapře svůj podnikatelský potenciál! Je Městem pro byznys Moravskoslezského kraje

21. 3. 2018
Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Moravskoslezském kraji stalo statutární město Ostrava. Podnikání se daří velmi dobře také ve Frýdku-Místku a Odrech. Výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.