Na Královéhradecku je podnikatelsky nejpřívětivějším městem Dobruška!

14. 2. 2019
Dobruška nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Královéhradeckém kraji. Podnikání se daří velmi dobře také v Hořicích a Novém Městě nad Metují. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, které jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí.

Jasným vítězem je Děčín. Stal se Městem pro byznys Ústeckého kraje

12. 2. 2019
Srovnávací výzkum Město pro byznys jednoznačně ukázal, že Děčín je podnikatelsky nejatraktivnějším městem v celém Ústeckém kraji. Zasloužil se o to vstřícný přístup magistrátu k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na druhé příčce se v kraji umístily Lovosice a na třetí Ústí nad Labem.
Zobrazit celou zprávu

Příští týden startuje vyhlašování krajských vítězů výzkumu Město pro byznys

8. 2. 2019
Do konce března se v krajích seznámíme s městy, která mají nejlepší podnikatelský potenciál a v nichž se také o podnikatele místní radnice dobře starají. Startujeme 12. února v Ústí nad Labem!

Krajská setkání se starosty

7. 12. 2018
Celkem sedm regionálních setkání se během listopadu uskutečnilo v krajských městech po celé České republice. Starostové měst a obcí se seznámili s detaily celorepublikového výzkumu Město pro byznys, který každoročně vyhodnocuje podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve více než dvou stovkách obcí s rozšířenou působností.

Obce a elektroodpad

26. 11. 2018
Odborný seminář na téma Obce a elektroodpad se uskuteční 13. prosince 2018 v Hotel Vienna House Andel´s na Praze 5.
Zobrazit celou zprávu

V energetice mohou obce šetřit i inovovat

23. 4. 2018
Slyšeli jste už o metodě EPC (z angl. Energy Performance Contracting)? Je to dnes asi nejvýhodnější způsob, jak mohou obce snížit náklady na energie potřebné pro provoz vlastních budov a třeba i veřejného osvětlení a jak tyto objekty modernizovat.
Zobrazit celou zprávu

Ostrava je Městem pro byznys 2017!

18. 4. 2018
Moravskoslezská metropole se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítezů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno. Výzkum již desátým rokem hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech obcích s rozšířenou působností v České republice.

Jasným vítězem je Humpolec. Stal se Městem pro byznys Kraje Vysočina

29. 3. 2018
Humpolec se na Vysočině vrací do čela. V kvalitních podmínkách pro podnikatele ho v regionu následují města Pelhřimov a Jihlava. To jsou výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2017, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí. Analytická agentura Datank v něm hodnotí přístup veřejné správy a podnikatelské prostředí ve všech městech a obcích s rozšířenou působností v České republice.