Jihomoravským podnikatelům se vede nejlépe v Brně

22. 2. 2018
Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Brno je na jižní Moravě pro celou podnikatelskou sféru místem zaslíbeným. Zasloužil se o to vstřícný přístup magistrátu k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na druhé příčce se v kraji umístily Šlapanice a na třetí Slavkov u Brna.
Zobrazit celou zprávu

Městem pro byznys 2017 Ústeckého kraje se stal Děčín!

15. 2. 2018
Skvělou kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si letos vítězství vybojovalo statutární město Děčín. Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se v Ústeckém kraji za vítězem na druhém a třetím místě seřadily Teplice a Lovosice. Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také městské části Hlavního města Prahy.
Zobrazit celou zprávu

Jasným vítězem je Jablonec nad Nisou. Stal se Městem pro byznys Libereckého kraje

13. 2. 2018
Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Libereckém kraji stal Jablonec nad Nisou. Město obsadilo první místo v obou hlavních oblastech hodnocení, jak v podnikatelském prostředí, tak v přístupu veřejné správy. Druhý skončil Železný Brod, bronz bere statutární město Liberec. Srovnávací výzkum, který zpracovává analytická agentura Datank, hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
Zobrazit celou zprávu

CzechInvest znovu vybírá investičně nejatraktivnější regiony

12. 2. 2018
Samostatnou soutěžní kategorií výzkumu Město pro byznys, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, je Investičně atraktivní region. Tato kategorie hodnotí přístup místních samospráv vůči podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Jejím cílem je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu.
Zobrazit celou zprávu

Začínáme vyhlašovat krajské vítěze výzkumu Město pro byznys

12. 2. 2018
Od poloviny února do konce března se budou v krajích vyhlašovat města s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Startujeme 13. února v Liberci!

Vodíková „power banka“ není sci-fi

18. 12. 2017
V rámci 7. kongresu Vodíkové technologie a Dnů českého vodíku 2017, které se konaly od 9. do 12. července 2017 v Kongresovém centru v Praze, představily společnosti ÚJV Řež a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze unikátní zařízení Power-box 180W - DC zdroj napájení s vodíkovým palivovým článkem.

Město pro byznys 2017

18. 12. 2017
V nadcházejících měsících se dozvíme, jaká města a obce v České republice se mohou pochlubit nejlepšími podmínkami pro podnikání. Výsledky výzkumu z letošního roku budou prezentovány na tradičních krajských setkáních Svazu měst a obcí České republiky, která se budou konat v měsících únor – duben roku 2018. I v roce 2018 budou vyhlášeny výsledky za jednotlivé regiony a následně za celou Českou republiku.

EUROVIA CS: Bezpečnost pro nás není jen pojem

11. 12. 2017
Vzdělávání dětí a mladých lidí v oblasti bezpečnosti silničního provozu je zásadní a nutná prevence, kterou bychom neměli opomínat. Mladí by se měli včas naučit, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, a to ať už v roli chodce, spolujezdce nebo cyklisty. Od roku 2010 je společnost EUROVIA CS generálním partnerem projektu Nadačního fondu Kolečko s názvem „Rozhlédni se!“. V rámci něho navštěvuje základní školy, účastní se dětských akcí v celé České republice, kde učí naše nejmenší, jak se chovat bezpečně v dopravním provozu. Projekt je zaměřen na děti od 6 do 10 let. Za sedm let svého působení se podařilo proškolit přes 11 000 dětí.