Investičně atraktivním regionem se stal STAR Region

23. 6. 2017
Sdružení středočeských obcí Dolní Břežany, Zlatníky – Hodkovice a Vestec uspělo v historicky prvním klání mezi lokalitami v rámci celé České republiky, které jsou zajímavé pro investory. Vítěze Investičně atraktivního regionu vyhlásila na slavnostní akci v Paláci Žofín agentura CzechInvest.
Zobrazit celou zprávu

Na Vysočině se o podnikatele starají. Města z Vysočiny ovládla výzkum Město pro byznys

19. 4. 2017
Pelhřimov, Humpolec, Jihlava. To jsou města, která se dostala na letošní stupně vítězů v celorepublikovém výzkumu Město pro byznys. Výzkum již devátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města Prahy. Ocenění je dobrou vizitkou pro radnice, jejich hospodaření a přístup k podnikatelům.

Nominace na cenu Energetický starosta

12. 4. 2017
Cena Energetický starosta roku bude udělena v rámci výzkumu Město pro byznys starostům měst, obcí nebo městských částí za mimořádné osobní angažmá v oblasti hospodaření s energií nad rámec zákonných povinností a s přínosem pro spravovanou obec. Cílem je podpořit projekty na rozvoj odpovědného hospodaření s energií a přispívat k modernizaci a zlepšování životního prostředí obcí. Níže je seznam pěti nominovaných.
Zobrazit celou zprávu

Nejlepší místo pro podnikání v jižních Čechách? Jindřichův Hradec obhájil svou dominantní pozici!

7. 4. 2017
Jižní Čechy jsou známé především jako společenské a turistické centrum, které nabízí krásné přírodní scenérie a skvosty českého kulturního bohatsví. Podmínky pro život se zde každým rokem zlepšují a nejinak je tomu také v oblasti podnikatelského prostředí, ve kterém se města Jihočeského kraje drží nad celorepublikovým průměrem.

Nejlepší podmínky pro podnikání nabízí na Vysočině Pelhřimov

6. 4. 2017
Kraj Vysočina je dynamicky se rozvíjejícím krajem a mezi jeho silné stránky patří především kvalitní zdravotní a sociální péče a zájem lidí o dění v regionu, z čehož pramení obecná spokojenost se životem v kraji. Ale jak jsou na tom podnikatelé? Možná ještě lépe!

Šternberk je Městem pro byznys Olomouckého kraje

31. 3. 2017
Olomoucký kraj je známý především jako region kvalitního vzdělání, kultury a zdravotní a sociální péče. Nejsou to však jen tyto oblasti. Velmi progresivní vývoj a rozvoj probíhá také v oblasti podnikatelského prostředí a města se snaží jít byznysu stále více naproti a nastavit pro své podnikatele ty nejlepší možné podmínky.
Zobrazit celou zprávu

Třinec potvrdil pověst podnikatelského ráje severní Moravy

30. 3. 2017
Moravskoslezský kraj je v očích mnohých stále vnímám jako jeden z nejpomaleji se rozvíjejících regionů. Vysoká nezaměstannost, nekvalitní pracovní podmínky a nízký zájem o občanskou společnost. Negativa zůstávají, ale začíná je vyvažovat čím dál více pozitiv.
Zobrazit celou zprávu

Vizovice jsou podnikatelsky nejpřívětivějším městem Zlínska

29. 3. 2017
Zlínský kraj je jedním z nejprogresivnějších regionů v České republice a je znám především jako kraj kvalitního vzdělání, sportu a kultury. Pozadu však nezůstává ani oblast podnikání, což potvrzuje také výzkum Město pro byznys, který hodnotí města Zlínska v konkurenci zbytku republiky jako jako velmi vyspělá.