Logo

 Aktuality 

Investičně atraktivním regionem se stal STAR Region

23. 6. 2017

Sdružení středočeských obcí Dolní Břežany, Zlatníky – Hodkovice a Vestec uspělo v historicky prvním klání mezi lokalitami v rámci celé České republiky, které jsou zajímavé pro investory. Vítěze Investičně atraktivního regionu vyhlásila na slavnostní akci v Paláci Žofín agentura CzechInvest.

Kategorie Investičně atraktivní region je novinkou v rámci devátého ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Soutěžící obce, města i svazky obcí v ní jsou hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Hodnoceny byly také investice do přípravy podnikatelské infrastruktury či podpora podnikání formou provozování podnikatelských inkubátorů.

Obce sdružené do STAR Regionu strategicky investují do rozvoje infrastruktury, pravidelně se setkávají s podnikateli a vytvářejí příznivé podnikatelské prostředí. Na území obcí se koncentrují společnosti a instituce s výrazným vědeckým a výzkumným potenciálem. Cílem komplexní podpory rozvoje území STAR (Science and Technology Advanced Region) je vytvořit funkční vědecko-technologický klastr, jehož primárním zdrojem konkurenceschopnosti a inovativnosti bude výzkum, vývoj a jejich využití v průmyslu.

Druhé místo získalo město Kunovice za otevřený přístup k názorům investorů, efektivní podporu podnikatelského prostředí a provozování vlastního podnikatelského inkubátoru. Třetí příčku obsadil Třinec, který dlouhodobě podporuje spolupráci místních firem a vzdělávacích institucí a věnuje se regeneraci brownfieldů. Úspěchem je také vybudování průmyslové zóny Baliny, která přilákala řadu zajímavých investorů.

Cílem kategorie Investičně atraktivní region je zdůraznit, jak je důležité, aby města byla připravena na nové investory i rozvoj existujících podniků. Pro příznivé podnikatelské prostředí je nutná nabídka vhodných podnikatelských nemovitostí, podpora technického vzdělávání, příprava doprovodné infrastruktury a vhodné pracovní síly.

 

Kontakt pro média:

David Pavlát
PR Specialist
Communa
+420 777 771 087
david.pavlat@mestoprobyznys.cz
www.mestoprobyznys.cz

Zpět
© 2018 Communa, s.r.o., Všechna práva vyhrazena
Kontakt   |    Mapa stránek
Vytvořil artbox, s.r.o.
Partneri 2018