Krajská setkání se starosty

7. 12. 2018

Celkem sedm regionálních setkání se během listopadu uskutečnilo v krajských městech po celé České republice. Starostové měst a obcí se seznámili s detaily celorepublikového výzkumu Město pro byznys, který každoročně vyhodnocuje podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve více než dvou stovkách obcí s rozšířenou působností.

Liberec, Karlovy Vary, České Budějovice, Brno, Zlín, Olomouc a Ostrava. To jsou města, ve kterých se sešli starostové a další zástupci místních samospráv, aby se dozvěděli podrobné informace k části výzkumu, který konkrétně vyhodnocuje přívětivost webových stránek měst a obcí vůči podnikatelům.

Analytik hodnotící tuto část výzkumu přiblížil vše podstatné k jednotlivým vyhodnocovaným položkám, jako je například umístění sekce pro podnikatele, uvedení úředních hodin živnostenského odboru, odkaz na formuláře potřebné pro podnikatele, nabídka nebytových prostor, aktuality pro podnikatele, informace pro začínající podnikatele nebo celková orientace na webu.

Zástupci místních samospráv se mohli inspirovat příklady dobré praxe, ukázkami konkrétních webů nebo jejich částí, které jsou uživatelsky přívětivé a umožňují podnikatelům, kteří hledají konkrétní informace, snadnou orientaci. Maximálně může radnice za kvalitní webové stránky z pohledu podnikatele získat v této části výzkumu Město pro byznys 15 bodů, přičemž celorepublikový průměr nedosáhl v posledním ročníku ani devíti bodů. Prostor pro zlepšení je tedy v průměru více než třetinový. Pracovníci obecních úřadů tak ocenili konkrétní příklady a inspiraci pro možná vylepšení a aktualizace.