Logo

 Napsali o projektu 

Problematika elektroodpadu v moderní obci

7. 12. 2018
Většině české populace nepřijde nic zvláštního na tom, že například papír nebo sklo se nosí do speciálních kontejnerů a nevyhazují ho do nádob na směsný odpad. To, že by tomu tak mělo být i třeba se zářivkami, starými spotřebiči i s ostatním elektroodpadem, si ale zatím uvědomují spíše firmy a obce, které tak mohou uspořit nemalé peníze.
Zobrazit celou zprávu

Ostrava bojuje o každého investora

26. 4. 2018
Pro zúčastněné to bylo trochu překvapení. Dřívějšího několikanásobného vítěze ceny Město pro byznys, Humpolec, na druhé místo odsunula Ostrava. Že jsou kroky radnice smysluplné, dokládá posun, který město u polských hranic ve výzkumu zaznamenalo. „Kdyby byla kategorie Skokan roku, tak ji asi bereme taky,“ říká náměstek primátora Radim Babinec. Moravskoslezská metropole se totiž minulý rok neumístila ani v první patnáctce.
Zobrazit celou zprávu

Nejlepší podmínky pro podnikání má Ostrava

26. 4. 2018
Ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys se loni nejlépe dařilo Ostravě. Na druhé a třetí příčce ji následoval Humpolec, respektive Brno. Všechna tři města mají společnou například blízkost k dálničnímu spojení nebo příkladnou komunikaci úřadu.
Zobrazit celou zprávu

CzechInvest hledá nejatraktivnější regiony pro investory

26. 4. 2018
Důraz na vzdělávání v technických oborech. To mají společné nominovaní na cenu Investičně atraktivní region, kterou vyhlašuje agentura CzechInvest. „Je to čistě dobrovolná kategorie výzkumu Město pro byznys. Mohly se přihlásit jakékoliv obce nebo sdružení obcí,“ představil projekt Patrik Reichl z CzechInvestu, který je koordinátorem soutěže. Ta si vzala za cíl propagovat oblasti, které aktivně pracují na svém zatraktivnění pro podnikání.
Zobrazit celou zprávu

Rating českých měst a krajů

25. 4. 2018
Severomoravská metropole před pár dny vyhrála cenu Město pro byznys. Že se Ostrava mění, vidí i mezinárodní ratingová agentura Moody´s. Ta jí teď zlepšila takzvaný výhled ohodnocení úvěrové spolehlivosti, v překladu, jak dokáže splácet své dluhy a hospodařit s majetkem.
Zobrazit celou zprávu

Energetický starosta je ze Skutče

22. 4. 2018
Pardubický kraj, Skuteč - Během pražského vyhlášení celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys byla udělena cena Energetický starosta roku. Uděluje ji společnost Amper Holding za mimořádné osobní angažmá v oblasti hospodaření s energií nad rámec zákonných povinností a s přínosem pro spravovanou obec.
Zobrazit celou zprávu

Ostrava je nejlepším městem pro byznys

21. 4. 2018
Město Ostrava vyhrálo v celorepublikové anketě Město pro byznys. Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Ocenění převzal v Praze náměstek primátora Radim Babinec.
Zobrazit celou zprávu

Byznysu podle výzkumu vévodí Ostrava. Zabodovala i Dobruška

20. 4. 2018
Dobruška – V letošním srovnávacím výzkumu s názvem Město pro byznys, který hodnotil jednotlivá města především pohledem na podnikatelský potenciál, zvítězila severomoravská metropole Ostrava.
Zobrazit celou zprávu
© 2018 Communa, s.r.o., Všechna práva vyhrazena
Kontakt   |    Mapa stránek
Vytvořil artbox, s.r.o.
Partneri 2018