Jihomoravským podnikatelům se vede nejlépe v Brně

22. 2. 2018
Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Brno je na jižní Moravě pro celou podnikatelskou sféru místem zaslíbeným. Zasloužil se o to vstřícný přístup magistrátu k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na druhé příčce se v kraji umístily Šlapanice a na třetí Slavkov u Brna.
Zobrazit celou zprávu

Městem pro byznys 2017 Ústeckého kraje se stal Děčín!

15. 2. 2018
Skvělou kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si letos vítězství vybojovalo statutární město Děčín. Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se v Ústeckém kraji za vítězem na druhém a třetím místě seřadily Teplice a Lovosice. Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také městské části Hlavního města Prahy.
Zobrazit celou zprávu

Jasným vítězem je Jablonec nad Nisou. Stal se Městem pro byznys Libereckého kraje

13. 2. 2018
Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Libereckém kraji stal Jablonec nad Nisou. Město obsadilo první místo v obou hlavních oblastech hodnocení, jak v podnikatelském prostředí, tak v přístupu veřejné správy. Druhý skončil Železný Brod, bronz bere statutární město Liberec. Srovnávací výzkum, který zpracovává analytická agentura Datank, hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
Zobrazit celou zprávu

Pravidla sběrné sítě pro elektroodpad v obcích by se měla změnit

27. 10. 2017
Současné nastavení pravidel povinné sběrné sítě pro zpětný odběr elektroodpadu v obcích by se mělo změnit. Shodli se na tom účastníci debaty v rámci akce Město pro byznys. Vhodným vzorem by se mohl stát slovenský model. Návrh nového zákona, připravený ministerstvem životního prostředí, ovšem hodnotili jako velmi kvalitní.

V Humpolci se podnikání daří. Stal se Městem pro byznys 2015

26. 4. 2016
Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl podnikatelů, firem i velkých zaměstnavatelů a velmi dobré hospodaření radnice. Hlavní důvody, které dělají z Humpolce nejlepší město pro podnikatele v České republice. Druhá skončila Dobruška. Bronz bere loňský vítěz, Nová Paka. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Byznys na Zlínsku? Nejlépe v Kroměříži

7. 4. 2016
Propodnikatelský přístup radnice, úspěšné čerpání dotací z evropských fondů a nejnižší daň z nemovitosti. Důvody, které dělají z Kroměříže nejlepší místo pro podnikání. Loňský vítěz, Holešov, skončil druhý. Bronz patří Zlínu. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Třinec je Městem pro byznys severní Moravy

6. 4. 2016
Nejvyšší iRating, velcí zaměstnavatelé a nízké poplatky. Důvody, které z Třince dělají nejlepší město pro byznys Moravskoslezského kraje. Na druhé místo klesly Odry a třetí skončil Frenštát pod Radhoštěm. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Podnikatelům na Olomoucku je nejlépe v Litovli

5. 4. 2016
Nízká nezaměstnanost, investice do podnikání a úspěšné čerpání dotací z evropských fondů. To jsou hlavní důvody, které dělají z Litovle nejlepší místo pro podnikání v Olomouckém kraji. Loňský vítěz Šumperk skončil druhý. Bronz bere Prostějov. Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.