Kdo získá cenu CzechInvestu Investičně atraktivní region?

24. 4. 2018
Investičně atraktivní region je letos v rámci výzkumu Město pro byznys vyhlašován již podruhé. Soutěžící obce, města i svazky obcí jsou v kategorii hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Hodnoceny jsou také investice do přípravy podnikatelské infrastruktury či podpora podnikání formou provozování podnikatelských inkubátorů
Zobrazit celou zprávu

Ostrava je Městem pro byznys 2017!

18. 4. 2018
Moravskoslezská metropole se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítezů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno. Výzkum již desátým rokem hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech obcích s rozšířenou působností v České republice.

Jasným vítězem je Humpolec. Stal se Městem pro byznys Kraje Vysočina

29. 3. 2018
Humpolec se na Vysočině vrací do čela. V kvalitních podmínkách pro podnikatele ho v regionu následují města Pelhřimov a Jihlava.

Písek slaví návrat na trůn! Je Městem pro byznys Jihočeského kraje

28. 3. 2018
Písek, který vloni skončil těsně pod nejvyšší příčkou, se letos dočkal. Jeho největší jihočeský rival, Jindřichův Hradec, bere stříbro, vítěznou trojici doplňuje Milevsko.

Na Olomoucku se nejlépe podniká v Prostějově

22. 3. 2018
Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Prostějov je v Olomouckém kraji pro podnikatelskou sféru nejaktraktivnějším místem. Zasloužil se o to vstřícný přístup radnice k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na stříbrné příčce se umístily Hranice a na bronzové Šumperk.
Zobrazit celou zprávu

Ostrava nezapře svůj podnikatelský potenciál! Je Městem pro byznys Moravskoslezského kraje

21. 3. 2018
Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Moravskoslezském kraji stalo statutární město Ostrava. Podnikání se daří velmi dobře také ve Frýdku-Místku a Odrech.

Zlín se vyhoupl do čela. Je nejlepším Městem pro byznys Zlínského kraje

20. 3. 2018
Vynikající kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si letos vítězství vybojovalo statutární město Zlín. Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, se ve Zlínském kraji za vítězem na druhé a třetí příčce umístily Holešov a Otrokovice.
Zobrazit celou zprávu

Nová Paka je podnikání zaslíbená!

14. 3. 2018
Nová Paka drží ve vysoké konkurenci na Hradecku kvalitní podmínky pro podnikání. Podařilo se jí obhájit loňské vítězství, a může se tak pyšnit titulem Město pro byznys 2017 Královéhradeckého kraje. Stupně vítězů doplňují Dobruška a Nové Město nad Metují.